Komunální a zahradní technika

Historie spolupráce ISEKI s Porsche a Zetorem

  • Japonská značka zemědělských a komunálních strojů ISEKI byla založena v srpnu roku 1926 poblíž přístavního města Matsuyama na ostrově Šikoku. Od počátku se společnost orientovala na produkci drobné zemědělské mechanizace. K velkému růstu společnosti dochází těsně po 2. světové válce, kdy dochází k rozvoji zemědělské výroby na Japonských ostrovech. Postupně se vyrábí celá řada systémů, především pro pěstování rýže a zeleniny.

  • V roce 1961 byla firma ISEKI zaregistrována na Tokijské burze s cennými papíry. V 60.-tých letech spolupracuje ISEKI úzce s evropskými značkami, především pak s PORSCHE DIESEL a s českým ZETOREM. Iseki začíná produkovat dvouosé malotraktory vlastní výroby s pohonem 4x4 a jako první je dodává na evropský trh. V roce 1971 byla v belgickém Bruselu založena evropská pobočka ISEKI. Od této doby se Iseki stává specialistou ve vývoji a výrobě komunální techniky určené pro evropské podmínky.

Za více než 40 let působení na evropském trhu si značka vybudovala pevné postavení a stala se synonymem profesionální kvality a spolehlivosti.

  • Japonská značka zemědělské a komunální techniky ISEKI má k Česku velice blízko co se týká historie prodeje a spolupráce na evropském a japonském trhu.

Ferdinand Porsche

Již rodák z Vratislavic nad Nisou, Ferdinand Porsche (1875-1951) dal základ dnešní podobě traktorů ISEKI, když založil světoznámou značku automobilů, ale i traktorů PORSCHE DIESEL. Právě tyto traktory patřily mezi první dvouosé stroje produkované firmou ISEKI po té, co v květnu roku 1963 získala licenci pro výrobu modelů PORSCHE DIESEL 219, 309 a 329 za účelem jejich prodeje na asijském trhu.

Během let 1963 až 1966 bylo v Japonsku prodáno celkem 255 kusů těchto traktorů.

Po ukončení spolupráce s Porsche začala spolupráce ISEKI s ryze českou značkou ZETOR. Psal se rok 1966, a spolupráce byla založena na bázi prodeje Zetorů, konkrétně modelů TZ3011, TZ4011, TZ5011, TZ6711 a TZ8011. Mezi roky 1966 až 1974 bylo díky ISEKI na japonském trhu prodáno více než 2500 kusů Zetorů.

Roku 1973 podepsali Iseki a Zetor partnerskou smlouvu o produkci strojů na japonský trh.

HISTORIESOUČASNOST
Vlastní modely traktorů ISEKI určených pro evropský trh spatřily světlo světa koncem 60.tých let minulého století.V dnešní nabídce systému Iseki nalezne profesionál vše potřebné pro celoroční údržbu veřejných prostranství.
Iseki tehdy představil jako první v Evropě dvouosý malotraktor s pohonem všech čtyř kol. Od té doby Iseki dodává do Evropy modely zaměřené na potřeby místních uživatelů. Postupem času nabízí Iseki ucelený systém strojů a nářadí pro komunální sféru.Nabídka systému ISEKI spočívá v dodání univerzálního nosiče nářadí a originálních pracovních nástavců zaručující 100% kompatibilitu. Pro koncového zákazníka tento systém představuje výhodu pořízení všech komponentů od jediného spolehlivého dodavatele.